HANDBAL/ HCM Constanţa – Energia 25-23, în sferturile Cupei României
Alte sporturi20 mai 2013

Energia Pandurii a pierdut partida din sferturile Cupei României în faţa campioanei HCM, scor 25-23 (11-14), şi a intrat oficial în vacanţă. Formaţia gorjeană a făcut un meci bun, dominând adversarul, atât ca joc, cât şi pe tabela de marcaj, până în minutul 52 al partidei. Chiar dacă au fost echipa mai bună, conducând la un moment dat cu 12-6 şi 18-14, jucătorii lui Liviu Andrieş au cedat pe final, iar constănţenii au întors rezultatul şi au învins, calificându-se mai departe în competiţie. Pentru Energia, acest sezon a fost unul modest, însă evoluţiile foarte bune ale handbaliştilor târgujieni, în acest final de stagiune, dau speranţe pentru obţinerea unor rezultate mult mai bune din sezonul viitor.